KERAMIKOS DIRBTUVĖS KAUNE

Objektas: Kauno meno mokyklos komplekso (u.k.15969) mokyklos dirbtuvių pastatas (keramikos dirbtuvės) (u.k.25776) (tvarkybos darbų projektas)
Bendras plotas: 258,82 m²
Metai: 2010 m.
Projekto bendraautoriai: Jurgita Masaitienė, Žilvinas Paškūnas ir kiti

 

Kauno meno mokyklos statinių kompleksą sudaro: rūmai, galerija, keramikos dirbtuvės, sarginė  ir tvora. Sudėtinė dalis Keramikos dirbtuvės, pastatyta buvusio Kauno tvirtovės forto teritorijoje Ąžuolų kalne, Žaliakalnyje. Komplekso sklypą juosia metalinė ir betoninių stulpų tvora, papuošta pelėdomis. Vakarinėje sklypo dalyje yra reprezentacinis sektorius, rytinėje – ūkinis. 1924 m. sklypas sutvarkytas ir apželdintas, fortų požemiuose įrengta gipso liejykla. Pastatai sustatyti laisvai: centre stovi Meno mokykla su rytų pusėje 1928 m. pastatytu ir sienele prijungtu keramikos dirbtuvės pastatu, toliau į šiaurę – galerija, orientuota į pietus. Rytinėje dalyje yra nedidelis sargo namelis.

Į bendrą Meno mokyklos pastato galinio fasado kompoziciją įjungtas nedidelis keramikos dirbtuvių korpusas ir arkinė sienutė su pelėda. Keramikos dirbtuvių pastatas pastatytas 1928 m., dviejų aukštų su dvišlaičiu stogu. Fasadai mūriniai tinkuoti. Pastato vertingųjų savybių pobūdis – architektūrinis.