Juozo Gruožio konservatorija

JUOZO GRUODŽIO KONSERVATORIJA J. GRUODŽIO G. 6, KAUNE

Objektas: Juozo Gruodžio konservatorija Kaune (fasadų tvarkybos darbų projektas)
Bendras plotas: 2928,40 m²
Metai: 2018 m.
Projekto bendraautoriai: Jurgita Masaitienė, Žilvinas Paškūnas ir kiti

 

Juozo Gruodžio konservatorija yra tarpukario laikotarpiu pastatytas statinys, kuris akivaidžiai turi vertingųjų savybių požymių. Trijų aukštų su rūsiu ir mansarda mokyklos pastatas suprojektuotas Felikso Bielinskio, pastatytas 1939m.. Pastato planas netaisyklingos „L“ formos, dalis pastato stogo dvišlaitis nusklembtas, kita dalis – vienšlaitis.

Mokykla sukomponuota iš dviejų tūrių. Klasių korpusas driekiasi prie gatvės, taip formuodamas J. Gruodžio g. užstatymą. Kiemo sparne, prijungtame iš vakarinės pusės yra salė, užimanti antro-trečio aukštų erdvę. Abiejuose korpuso galuose yra įėjimai ir laiptinės.

Ištįsęs pastato tūris formuoja J. Gruodžio gatvės išklotinę: pirmo aukšto tamsintas granitinis tinkas ir tarplangių raižymas gulsčiomis braukomis akcentuoja fasado ilgį ir horizontalumą. Pastato galuose suprojektuoti nedideli rizalitai. Pastato du įėjimai nuo J. Gruodžio g. yra įtraukti, išsaugant tūrio vientisumą. Pagrindinis fasadas nuo J. Gruodžio g. yra dekoruotas architektūrinėmis detalėmis, tinkluotas dviejų tipų tinku: cokolis ir pirmas aukštas – granitiniu tinku, antras, trečias aukštai – lygiu dažytu tinku.

Rizalitų viršuje, centruose yra du rolverkai – herbai su raidėmis „KMS“. „Įtraukti“ įėjimai nuo J. Gruodžio g. įrėminti pusapvalėmis puskolonėmis su plintais. Stačiakampio formos dalis langų (ties rizalitais) aprėminti „išstumtais“ apvadais, kita dalis – „įtrauktais“ apvadais. Pastatas sudalintas karnizais.

Statant mokyklą pritaikytos Lietuvoje unikalios, niekur daugiau nenaudotos perdangų konstrukcijos (inž. V.Ražaitis), kurias sudaro sijų nelaikomi tarpusavyje sujungti keramikiniai blokeliai.